Treść strony

Koparka Bydgoszcz

Wykorzystanie koparki oraz koparko ładowarki to pierwszy etap prac budowlanych. Są to niezbędne maszyny budowlane konieczne do przygotowania fundamentów, wykonania wykopów ziemnych i przygotowania terenu pod inwestycję. Do wykonania usługi wykorzystujemy koparko-ładowarkę, koparkę oraz minikoparkę, co znacząco wpływa na szybkość oraz dokładność. wykonania robót ziemnych. Posiadamy koparki wyposażone w łyżki o różnych szerokościach, od 40cm do 90cm.

Usługi wykonywane koparko-ładowarką

Realizujemy kompleksowe usługi koparką i koparko-ładowarką:

 • wykopy koparko ładowarką pod fundamenty,
 • wykopy pod budowę domów, bloków czy biurowców,
 • wykopy pod instalacje elektryczne, wodociągowe,
 • modelowanie terenu, korytowanie, skarpowanie,
 • rozładunek, załadunek materiałów sypkich.

Usługi koparką Bydgoszcz

Nasza działalność koparkami nie ogranicza się do terenu Bydgoszcz i województwa kujawsko-pomorskiego. Po wcześniejszych ustaleniach wykonujemy usługi w szerszym zakresie, również wynajem minikoparki lub koparki wraz z operatorem. Jednym z filarów naszej działalności są wykwalifikowani i doświadczeni w różnych realizacjach pracownicy. Dzięki stałemu rozwoju są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

Roboty ziemne wykonywane koparką

Dzięki rozbudowanej flocie maszyn i koparek oferujemy szeroki zakres usług. Nasze koparki, minikoparka, koparko-ładowarki Bydgoszcz wykonują najbardziej specyficzne prace ziemne. Liczy się dla nas przede wszystkim zadowolenie klienta i renoma wypracowana już na rynku bydgoskim. W naszej siedzibie prowadzimy również szereg innych usług jak skup złomu czy magazynowanie różnego rodzaju materiałów.

Koparka Bydgoszcz – zastosowanie

Najważniejsze prace ziemne wykonywane przez koparę to przygotowywanie terenu pod budowę domu czy bloku, zagęszczanie i wymianę gruntu, jak również wykonywanie fundamenty pod nowo tworzoną sieć telekomunikacyjną drogę lub parking. Roboty ziemne przy użyciu koparek to również prace takie jak wykopy pod budynki, baseny, stawy, jak również wykopy pod sieć wodociągowo-kanalizacyjną.

Po zapadnięciu decyzji o budowie zaplanowanego domu, należy zadbać nie tylko o projekt i przygotowanie samego domu, ale również o przestrzeń wokół, czyli ogród. Po ustaleniu kolejności wykonywania prac na budowie konieczne mogą być usługi koparką, jak zdjęcie pierwszej warstwy urodzajnej ziemi, przykładowo do głębokości dwudziestu centymetrów. W tym pomogą oczywiście specjalnie przystosowane koparki, również z funkcją ładowania, która pomoże w dalszym zagospodarowaniu ziemi.

W przypadku wykorzystania ponownego ziemi żyznej potrzebne będzie miejsce składowania urobku do którego idealnie nadaje się siedziba naszej firmy w Bydgoszczy. Po zakończeniu prac koparką można tą ziemie wykorzystać do np. nawiezienia ogrody czy wyróżniania różnic terenu. Roboty i prace ziemne to nie tylko wykonywanie wykopów czy kształtowanie terenu. Koparki mają szerokie zastosowanie mają również przy montażu rur wodociągowych, kanalizacyjnych czy sieci energetycznej. Odpowiednia flota jest w stanie spełnić każde najbardziej wymagające prace.

Warto wymienić, iż na rynku dostępnych jest kilka rodzajów koparek, głównie dzielonych według rodzaju wykonywanych prac i celu jaki chcemy osiągnąć. Odpowiedni plan oraz dopasowanie pozwoli na skrócenie i przyspieszeniu terminu prac ziemnych. Dlatego do niewielkich wykopów w pracach wokół domu należy stosować minikoparki – głównie ze względu na rozmiar jak i wielkość łyżki. Przy pracach miejskich – przy budowie dróg czy chodników równie należy stosować koparki mini, które dostosują się do często wymagających warunków jakie panują w mieście.

W przypadku dużych i planowych prac budowlanych jak budowa bloku stosuje się standardowe koparki i koparko-ładowarki. Zwiększają one wydajność poprzez większą powierzchnię wykopu i zastosowanej w nich większej łyżki.

Usługa dostępna: koparka Toruń, koparka Nakło, koparka Szubin, koparka Solec Kujawski

Dane techniczne koparek

 

Koparko ładowarka New Holland B 115

koparko-ładowarka Bydgoszcz

 • Napęd na 4 koła o jednakowej wielkości
 • Łyżka koparko-ładowarki 30cm – 90cm
 • Łyżka koparko-ładowarki 225cm – 240cm
 • Moc – 112 km
 • Przekładnia Powershift (standard)

 

Koparka Atlas 1404 18t

koparka Bydgoszcz

 • skarpówka, ramię 3 razy łamane, centralne smarowanie
 • silnik Deutz 1012 chłodzony cieczą, klimatyzacja

Dostępna również minikoparka oraz wywrotka. Świadczymy również usługę wynajmu. Sprawdź ofertę na wywrotki Bydgoszcz.